Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
13.08.2020

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus 12. augustil ITL-i juhatusega. Minister kinnitas, et välisministeerium jätkab välismajandussuuna tugevdamist ning tähtsustab koostööd Eesti ettevõtetega.

„Kriis on aidanud tähelepanu tuua Eesti digilahendustele. Näeme koostöös heade partneritega võimalust nende kaudu majandust elavdada, meie välisesinduste võrgustik ja aukonsulid juba töötavad selle eesmärgi saavutamise nimel. Loomulikult teeme ka koostööd välispartneritega, näiteks koos Araabia Ühendemiraatidega plaanime sügisel korraldada Globaalse digitaalse ärifoorumi, et aidata kaasa maailmamajanduse elavdamisele uues reaalsuses,“ märkis minister.

„Välisministeerium seisab jätkuvalt Eesti ettevõtjate huvide eest välisturgudel. Tõstatame meie ettevõtjatele olulisi teemasid välisvisiitidel ning loomulikult plaanime neid visiitidele kaasata. COVID-19 pandeemia ajal oleme kohandunud olukorraga ja korraldame ka virtuaalvisiite,“ kinnitas minister Reinsalu. „Meie saatkonnad saavad aidata ettevõtteid informatsiooni kogumisel võimalike müügivihjete ja muutunud turuolukorra kohta. Oli heameel kuulda, et ITL-i liikmed hindavad senist koostööd välisministeeriumiga väga heaks ning tõstavad esile meie suursaadikute rolli,“ märkis minister.

Kohtumisel räägiti ka Eesti arengukoostöö alaste tegevuste ja ettevõtete huvide tihedamast sidustamisest. Samuti arutati memorandumi sõlmimist, et praktilist koostööd veelgi tihendada.

Välisministeeriumi pressiteade 13.08.2020