Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
23.02.2021

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 152 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärkidega tunnustatakse Eesti inimesi ja meie toetajaid välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Täielik nimekiri 152 teenetemärkide saajaga.

IKT-sektoriga seotud inimesed, kes tunnustuse said:

Valgetähe III klass
Juhan Lepassaar – Euroopa Liidu küberjulgeoleku ameti (ENISA) tegevdirektor. Küberjulgeoleku edendaja, Eesti ELi poliitika pikaaegne vedaja ja Eesti ELi eesistumisele kaasaaitaja.

Valgetähe IV klass
Üllar Jaaksoo – Pikaaegne ettevõtete tippjuht, Greenergy Data Centers asutaja ja juht. Täitis olulist rolli Kolme Mere tippkohtumise ettevalmistamisel.
Jaan Pruulmann – füüsik ja infotehnoloog. On andnud märkimisväärse panuse mõlema teadusharu arengusse Eestis. On nõu ja jõuga aidanud kaasa Eesti meditsiinisüsteemi informatsiooni-alasele arengule ning jaganud Tartu ja Tallinna tudengitega oma teadmisi elussüsteemidest.
Urmas Purde – ettevõtluse edendaja. IT-ettevõtte Pipedrive kaasasutaja.
Mare Koit – keeletehnoloogia professor. Keeletehnoloogia valdkonna õpetamise ja arendamise kujundaja, kelle uurimisteemad käsitlevad nii tehisintellekti, masintõlget kui ka suulise suhtluse modelleerimist.

Valgetähe V klass
Vello Hanson – elektriinsener. Süstemaatiliselt ja järjekindla süvenemisega arendanud üle kolmekümne aasta IT, infoturbe ja arvutiteaduse valdkonna oskuskeelt.
Tiit Pekk – (Codeborne’i arendusjuht) kohaliku elu ja spordi edendaja Ida-Virumaal. Täitnud pikka aega erinevaid rolle Rahvusvahelises Suusaföderatsioonis, olnud 1999-2011 Otepää murdmaasuusatamise MK etapi peakohtunik.

Maarjamaa Risti III klass
Niklas Mårten Zennström – Rootsi ettevõtja ja investor. Eesti ettevõtluse toetaja.

Palju õnne!

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit