Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
06.10.2020

Minister Raul Siem külastas koos Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) esindajatega mööblitootmisettevõtet Neiser Group, kes on saavutanud innovatsioonis ja tootearenduses tugeva positsiooni mitte ainult Eestis, vaid ka Põhjamaa riikide seas.

Mööblitootmisettevõttes käidi, et saada ülevaade ettevõtte tegevusest ja tutvuda Laagris asuva tootmiskompleksiga.

„Kuna mööblitootmises on konkurents tihe ja kliendid hinnatundlikud, peab sektor üha enam tegelema tootearendusega, et turul ellu jääda. Siin on Neiser eeskujulik näide sellest, kuidas tulemusrikkalt oma tootmist digitaliseerida ja uusi digilahendusi kasutusele võtta, et tõsta efektiivsust, suurendada väärtuspakkumist kliendile ja läbi selle ka edukalt uutele eksporditurgudele laieneda. Väärib ka mainimist, et uute digilahenduste kasutuselevõtul sai Neiser olulist tuge EASi tootearenduse toetusest,“ ütles Siem.

„Neiser Group on positiivne näide sellest, kuidas üks ettevõte on riigi toel saanud julguse panustada oma tootearendusesse ise 2/3,“ lisab Eesti IKT Klastri juht Doris Põld ITL-ist. „Nutika majandusega riigis on oluline toodete arengus uuele tasemele jõudmine. Selleks vajavad ettevõtted riigipoolset julgustust, mida EAS-i toetusmeede ennast kujutab.“

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium 6.10.2020
Fotod: Neiser Group