Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
13.03.2020

„Esmaspäevast lähevad paljud IT-ettevõtted üle kaugtööle ning soovitame kõigil, kellel see vähegi võimalik on, sama teha,“ ütleb Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) asepresident Ivo Suursoo, kelle ettevõtte kontoris kliente paari nädala jooksul vastu ei võeta.

„Koroonaviiruse levikust tingitud olukorra tõttu tuleb olla meil kõigil vastutustundlikud ning pigem ettevaatlikumad,“ selgitab Suursoo. Riigis väljakuulutatud eriolukorra ajal kutsus IKT-sektor üles teisigi sektoreid kasutama side- ja infotehnoloogia vahendeid kaugtöö korraldamiseks. „Meie riigi e-teenuste levikusse ja ühiskonna digioskuste arendamisse on tehtud mahukaid investeeringuid. Kasutame nüüd neid võimalusi.“

Suursoo sõnul on kaugtöö miski, mille väärtusest ja võimalikkusest saab ettevõte ja töötaja aru alles siis, kui tekib tõeline vajadus. „Arusaadavalt on palju ettevõtteid, kus kaugtöö ei ole mõeldav, kuid kindlasti on palju ka neid, kes seda teha saaksid, aga pole seni proovinud. Positiivse efektina kogen sageli, et kaugtöö vormis tehtud koosolekud on lühemad, kui silmast silma arutelud ning lisaks jääb ära transpordiaeg.” Suursoo soovitab kasutada ja küsida kaugtöö vahendeid oma side- ja IT-teenuse pakkuja käest.