Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
11.01.2021

Viimasel ajal on Eesti majanduskasvu mõjutanud paljuski IKT sektor. Ent eriala haridusega spetsialistidest on karjuv puudus ja seda tühimikku ei suuda Eesti koolid ega ümberõppeprogrammid ei lühemas ega ka pikemas perspektiivis täita.

Sel aastal koostab kutsekoda OSKA suure IKT valdkonna prognoosi, kuid juba on teada, et puudu on tuhandeid tarkpäid. Artiklis “8000 inimest puudu. Üht suurt Eesti majanduse pidurit ei eemalda miski” käsitleb teemat Delfi Ärileht ja Eesti Päevaleht. ITL-i poolt kommenteeris ITL-i juhatuse liige Ivo Lasn Playtechist.

IT-valdkonnas otsitakse häid spetsialiste tikutulega taga ja millises koguses neid Eestis praegu puudu on, võib olla paljude jaoks üllatus. Milliste oskustega inimesi kõige enam vajaka on ja kuidas sektori tööjõuprobleemi leevendada? Telekanal TV3 käsitles teemat “7 uudistes”: “IT-spetsialistide järele valitseb suur nõudlus”. ITL-i poolt kommenteeris ITL-i juhatuse liige Ivo Lasn.

Samal teemal ilmus artikkel ka TööstusEST väljaandes “IT-sektori edulugu: kuidas lappida auke tööjõuturul”. ITL-i poolt kommenteeris ITL-i tegevjuht Jüri Jõema.

Foto: Mikk Tamme