Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
17.02.2021

Kuigi maailmanäitus avatakse Dubais selle aasta oktoobris, kasutavad osalevad riigid aega juba praegu enese tutvustamiseks ja kontaktide loomiseks. Turismile ja internetiühendusele kui inimõigusele keskendunud teemanädalal tutvustati esmakordselt e-Eesti edulugu ja ühte Dubai EXPO Eesti paviljoni võtmepartnerit Eesti IKT klastrit.

„Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus on teinud head tööd, et tagada Eesti ettevõtete nähtavus,“ selgitab Eesti IKT klastri juht Doris Põld Eesti IT-ettevõtete liidust. „Oleme uhked, et tutvustussessiooni avasid just Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ning riigi diginõunik Marten Kaevats, kes tõid esile, mille poolest Eesti unikaalne on. Saame juba praegu näidata teistele riikidele meie konkurentsieeliseid ja tutvustada oma partnerettevõtete võimekust ning koostöösoove. Müstiline Eesti e-riigi edulugu on tegelikult rakendatav mujalgi, ja me olemegi Dubai EXPO-l väljas nendesamade ettevõtetega, kes on aastate jooksul meie e-riigi alustalasid aidanud ehitada. Meil on kogemusi, millest tahetakse osa saada.“

EXPO Talks salvestus (eestlaste esitlused algavad 1:35:08)

Paneelarutelu põhiteemaks oli tehnoloogia abil paremini hakkama saamine pandeemia-aegses maailmas ning see, kuidas koostöös tugevamana kriisist väljuda. Paneeli juhtis Daniel Erik Schaer, Eesti komissar EXPO juures.

Sihtasutuse EXPO 2020 Dubai Eesti esinduse juhi Andres Kase sõnul on maailmanäitus üks esimesi suurüritusi, mis annab võimaluse taas üle maailma kokku tulla. „Väikese riigina peame kasutama kõiki võimalusi, mida EXPO-l osalemine meile pakub, et maailma riikide konkurentsis silma paista. Meil on hea meel, et Eesti IKT klaster eel-EXPO võimalusest kinni võttis ja selle korraldusse panustas.“

Maailmanäitusel osalemise eesmärk on aidata Eesti ettevõtetel ja organisatsioonidel luua kontakte nii Lähis-Ida regioonis kui ka terves maailmas ning kasvatada seeläbi oma toodete ja teenuste müüki.

Maailmanäitus on Dubais avatud 2022. aasta märtsi lõpuni.

Eesti EXPO-l osalemist juhib ja korraldab ettevõtjate eestvedamisel loodud Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus.

ITL