Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
19.10.2020

Sel aastal on Eesti Kolme mere (3S) koostööformaadi eesistujaks ja juba 19. oktoobril toimubki Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi eestvedamisel kolme mere virtuaalne tippkohtumine ja veebifoorum, mis toob kokku riigipead ja ärikogukonna, et edendada koostööd energia-, transpordi- ja digisektorite taristu arendamiseks.

Tugeva digiriigina on Eestil oma eesistumise ajal kavas panna alus SmartConnectivity ehk nutika ühenduvuse visioonile. Mida see aga endast kujutab? Smart Connectivity eesmärk on kogu infrastruktuuris kasutada võimalikult palju digilahendusi. Reaalajamajandus, taastuvenergiasõbralik nutikas elektrivõrk, arukas logistika ja liikluskorraldus on vaid mõned näited. Kontseptsiooni tegevused on suunatud tulevikukindlate investeeringute tegemisele energeetika- ja transpordisektorisse.

Kolme mere algatus toob kokku 12 Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahel asuvat Euroopa Liidu riiki, sealhulgas Eesti. Võrgustiku olulisteks koostööpartneriteks on Ameerika Ühendriigid, Euroopa Liit ja Saksamaa. Kolme mere piirkond võiks olla maailmas nutika liikuvuse ja energiainnovatsiooni kasvulava ja arendada ning müüa lahendusi kogu maailmale. Eesti kõrgetasemeline tehnoloogiasektor saab sellesse anda olulise panuse!

🔹 Agenda

🔹 Tutvu visiooniga lähemalt: https://3seas.eu/event/smart-connectivity
🔹 Vaata üritust Facebookis: Three Seas Summit and Business Forum

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium