Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
15.10.2020Kultuurikatel

15. oktoobril toimuv Baltikumi suurim tehnoloogiakonverents TechDay uurib sel aastal, kuidas on tänased tehnoloogilised lahendused muutunud maailmas toime tulnud ja mis on järgmised suurimad väljakutsed. Sel aastal leiab sündmus aset hübriidkonverentsina, millest osa saab võtta virtuaalselt.

TechDay korraldaja, Elisa ärikliendiüksuse juhi Margus Vaino sõnul on selleaastase konverentsi kandvaks teemaks reality check ehk reaalsuskontroll. „Tänavune kevad ongi olnud meile kõigile kui üks suur reaalsuskontroll ja väljakutseid pakkuv harjutusplats. Oleme pidanud omaks võtma uued käitumisnormid, harjutama tarku tööviise ja paljud asjad enda jaoks ümber mõtestama. Kõiges selles on tehnoloogia mänginud suurt rolli. Sellest ajendatult arutleb TechDay tunnustatud tipptegijate osalusel, kuidas maailm muutunud on. Kas tehnoloogilised lahendused on tänaseks meid aidanud või pigem mitte? Mis on saanud viimastest megatrendidest ja kas muutuste elluviimiseks on tõesti vaja pandeemiat või saab ka teisiti,“ tõi Vaino näiteid arutlusteemadest.

Vaino sõnul on konverents jätkuvalt Eesti tehnoloogiavaldkonna inimeste suurim kohtumispaik, mis sel korral tänu virtuaalsele vormile jõuab veel suurema hulga osalejateni. „Meil on aastatega kujunenud tugev kogukond, kes omavahel kogemusi, uusi teadmisi ja parimaid praktikaid jagab. Tänavune toimumisformaat annab võimaluse seda veelgi võimendada, kogukonda kasvatada, uusi kontakte leida – seda iga osaleja süle- ja tahvelarvutis, nutitelefonis kontorilaua taga või maakodus. See on hea näide, kuidas tehnoloogia suudab inimesed sellel omamoodi ajal siiski edukalt ühte „ruumi“ kokku tuua.“

Osalejaid ootab konverentsil mitu paralleelsessiooni juhtimisest, tehnoloogia ja küberturvalisuse teemadeni välja. Osa saab võtta virtuaalsetest kohtumistest ehk online meet up’idest teiste külalistega. Päeva juhib tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa.

Allikas: Tehnikamaailm

Lisainfo: https://techdayconference.eu/

Korraldajateks: Santa Monica Networks AS & Elisa Eesti AS.