Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
23.09.2020Virtuaalkonverents

Kolmapäeval, 23. septembril lahatakse tööturu tuleviku teemasid OSKA virtuaalsel ekspeditsioonil kell 11.00-14.00.

Tööealine elanikkond väheneb ja vananeb, vanemaealiste hõive tõuseb, kutseharidusega lõpetajaid jääb tööturul puudu.

Virtuaalkonverentsil, kus saavad osaleda kõik huvilised, uuritakse, milliseid ameteid ja oskusi järgmisel 5-10 aastal vaja läheb, kuidas vastab sellele koolituses pakutav, milline on olnud OSKA tööjõu- ja oskuste vajaduse prognooside mõju Eesti ühiskonnale, millised on suuremad kitsaskohad hariduse ja tööturu vajaduste vastavusse viimisel Eestis ning kuhu liigutakse OSKA prognoosidega tulevikus.

Ekspeditsiooni töö ja oskuste ookeani saab jälgida OSKA veebis.

Ekspeditsioonil astuvad teiste seas üles haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel, Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, riigikontrolli peakontrolör Märt Loite ja Tartu ülikooli sotsiaalteaduste dekaan Raul Eamets. Ekspeditsiooni juhib Urmas Vaino.

Tuleviku tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosisüsteem OSKA koostab selle aasta lõpuks kõigil elualadel Eestis tuleviku tööjõu ja oskuste prognoosid ning võrdleb neid pakutava koolitusega kutse- ja kõrghariduses ning täiendõppes. OSKA uuringuid koostab Kutsekoda Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Tööturu tulevik: uusi töötajaid on vaja otsida üle 35aastaste seast
Kutsekoja pressiteade 23.09.2020

SA Kutsekoda