Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
18.12.2019Kohtu 6, Tallinn

Kolmapäeval, 18. detsembril kell 9.00 oodatakse huvilisi hommikukohvile Eesti Teaduste Akadeemiasse. Külaliseks on akadeemia välisliige Margus Veanes Microsoft Researchist, Redmondist Washingtonist.

Rahvusvaheliselt tuntud arvutiteadlane dr Veanes tutvustab Eesti Teaduste Akadeemias oma tegemisi, arutleme ülikoolide ja ettevõtete koostöö üle.

Palun andke osalemisest teada esmaspäevaks, 16. detsembriks: ylle.raud@akadeemia.ee.

Margus Veanes (1966) on Tallinnas sündinud ja Ameerika Ühendriikides elav tarkvarateadlane, kes oma teadustöös on keskendunud automaatsele teoreemitõestamisele, tarkvara mudelipõhisele testimisele, stringe töötlevate programmide automaatanalüüsile ja selle teoreetilistele alustele.
Veanes omandas doktorikraadi 1997. aastal Uppsala ülikoolis. Aastast 1999 on ta töötanud Ameerika Ühendriikides Microsoft Research RISE (Research in Software Engineering) vanemteadurina. Veanes on teinud palju Eesti arvutiteaduse vahendamiseks nii Microsofti jaoks kui ka rahvusvahelisel areenil, samuti on ta vahendanud Microsoftis ja mujal maailmas testimise ja stringianalüüsi vallas tehtavat teadust Eesti ülikoolidesse. Mitmed Eesti juhtivad teadlased on stažeerinud Microsoft Researchis Margus Veanese juures. Ta on olnud kutsutud kõnelejaks Eesti ülikoolide poolt korraldatud rahvusvahelistel konverentsidel, esinenud kursustega suvekoolis, olnud oponendiks doktorikaitsmisel.

2019. aastal valis Eesti Teaduste Akadeemia Margus Veanese oma välisliikmeks.

Teate edastas: Ülle Raud, Eesti Teaduste Akadeemia