Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
09.04.2020

Globaalne veebipõhine kriisi-ideekorje “The Global Hack” toimub 9.-12. aprillini, osalema oodatakse inimesi üle maailma. UUS! Euroopa Komisjon paneb välja 60 000 euro suuruse auhinnaraha võitjameeskondadele.

Üritusest on osa võtma kutsutud oma ala eksperdid, tehnoloogia entusiastid, ettevõtjad, teadlased, projektijuhid, disainerid, turunduse spetsialistid, innovaatorid ja teised, kes tahavad aidata. Global Hack leiab aset globaalses digi-ruumis 9-12 Aprill.

Igaüks võib kokku panna oma 6-12 liikmelise meeskonna, kes on idee realiseerimisele pühendunud. Hackathoni ajal on osalejate ülesandeks arendada enda poolt välja pakutud parimaid ideid, mis aitavad kriisist edukalt välja tulla. Oma ideid on võimalik tagasiside saamiseks ja tiimide leidmiseks postitada Slack kommuuni. Samast kohast on võimalik leida ka osalemise reeglid ning registreerida oma meeskond.

Globaalne tehnoloogia kogukond on ühendanud jõud, et korraldada üheskoos veebipõhine häkaton (intensiiv-ideekorje). Sündmuse eesmärk on arendada välja lahendused, mis aitavad maailma riikidel koroonaviiruse kriisist tugevalt väljuda ning luua konkurentsieeliseid kriisijärgseks ajaks. Eestist alguse saanud “Hack the Crisis” liikumine on tänaseks jõudnud ligikaudu 40 riiki ning osalejate arv aina kasvab. Loe lähemalt.

“Kriis pole kaugeltki mitte möödas ning seemneid helgema tuleviku tarvis on vaja külvata juba praegu,” kommenteerib ettevõtmist president Toomas Hendrik Ilves. “Siinkohal on meil ainult üks võimalus – töötada juba täna lahenduste nimel, mis parandavad meie pikaajalist vastupidavust. Peame tõsiselt vaatama otsa sellele, milliseks võib kujuneda meie majandus, kuidas oleme senini käsitlenud inimsuhteid, kui vastupidav on meie sotsiaalsüsteem ning tervishoid ja kuidas saaksime toeks olla loomemajandusele. Samuti peame välja töötama viisid tulevikus sarnastes olukordades toimetulemiseks, et mitte kunagi enam ühiskonnad sellisel moel kannatama ei peaks nagu täna,”

The Global Hack toimub 9.-12. aprillini. “Veebipõhiselt tulevad inimesed kokku kõiksugu piirideta. Tormilisel kiirusel töötatakse välja lahendused, millest on kasu tervele inimkonnale. See saab olema suurim veebipõhine ideekorje, mis tänaseni on korraldatud, ühendades inimesi läbi tehnoloogia ajal, mil füüsiliselt me kokku tulla ei saa. Leiame end ainukordsest situatsioonist, kus terve maailm seisab silmitsi sama probleemiga ja töötab ühiselt selle lahendamise nimel. Kui oleme piisavalt efektiivsed, võivad nendest ideedest juba täna abi saada inimesed, kes seda enim vajavad,” lisab Ilves.

Eestlaste loodud algatusega on tänaseks liitunud juba üle 100 000 inimese enam kui 40 riigist. “Inimesed Indiast Brasiiliani on võtnud oma eesmärgiks tulla kokku ning lahendada probleemid, millega silmitsi seisame. Eesti näitel oleme juba täna töötanud välja lahendused, mis on vajalikud nii mediitsini-, personalijuhtimise- kui ka äriarendus valdkondadele,” julgustab Vabariigi endine president üleskutsele reageerima kõiki, kes panustada soovivad.

Eestlaste loodud algatusega on tänaseks ühinenud muuhulgas riigid nagu Itaalia, Läti, Poola, Ukraina, Leedu, Soome, Moldova, Saksamaa, Valgevene, India, Suurbritannia, Austria, Belgia, Brasiilia, Ungari, Kanada, Prantsusmaa, Bulgaaria, Šveits, Rootsi, Portugal, Türgi, Norra, Holland, Afganistan, Kosovo, Taani, Austraalia, Küpros, Albaania, Madagaskar, Benin, Gruusia. Nimekiri täieneb jooksvalt.

Kutsume üles liituma rahvusvahelise liikumisega! Esita ideid, tule osalema üks või meeskonnaga, panusta oma teadmiste ja oskustega olles mentor või anna hoogu ideedele tulles sponsoriks. Tutvu algatusega lähemalt!