Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
10.12.2020

Eesti organiseerib koostöös Aafrika liiduga Euroopa-Aafrika online häkatoni: EU: Africa The Post Crisis Journey“ 10.-13. detsembril 2020.

Tegemist on tervet Euroopa Liitu ja tervet Aafrikat kaasava programmeerimismaratoniga, mille eesmärk on Aafrika sotsiaalmajandusliku arengu kiirendamine läbi innovaatiliste infotehnoloogiliste lahenduste. Lisaks Eesti välisministeeriumile on partnerid Iirimaa, Luksemburg, Soome ja Poola. Rakenduspartnerid on Smart Africa ja Garage48.

Infotehnoloogilisi lahendusi leitakse Aafrika probleemidele (koostöös Smart Africa ja Aafrika Liiduga on kaardistatud Aafrika akuutseimad väljakutsed, mida COVID-19 on vaid süvendanud; lahendused tulevad aga kasuks nii Aafrikale kui ka Euroopale).

Häkatoni tiimid on segatiimid: igas tiimis peab olema vähemalt üks Aafrika (x) riigi esindaja ja üks Euroopa (x) riigi esindaja. Häkatoni-järgselt toimub matchmaking-programm, mille raames viiakse tiimid kokku vajaliku toega, k.a inkubaatorite, investorite ja valitsusasutuste/mõjuorganisatsioonidega. Mentoriprogrammi raames juhendavad valitud mentorid nii Aafrikast kui ka Euroopast tiime häkatoni-järgses faasis.

IT-ettevõtete esindajaid kutsutakse häkatonil osalema ja mentorina üles astuma. Registreerida saab kodulehe kaudu. Lisainfot leiab ka Facebookist.

Kandideerida saab 10. novembrini. Esimene tiimide kokkupanemine on plaanitud 28. novembriks, seega mentorina kaasumiseks ja muuks abiks võtke palun ühendust võimalikult aegsasti Garage48 kolleegide Mari Hanikat: mari@garage48.org ja Merilin Lukkiga: merilin@garage48.org.