Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
31.03.2020

EAS kutsub ettevõtteid osalema Eesti–Norra koostööprogrammis. Tähtaeg 31. märts 2020.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas 1. veebruaril 2020 taotluste vastuvõtu Eesti–Norra koostööprogrammi „Green ICT“ põhitoetusskeemi, mille kogueelarve on 18,8 miljonit eurot.

Eesti-Norra koostööprogrammi „Green ICT“ eesmärgiks on toetada Eesti ettevõtjate jätkusuutlikku arengut. Toetuse andmise eesmärgiks on Eesti ja Norra innovatsioonialase ärikoostöö suurendamine ning ettevõtete lisandväärtuse kasv ressursisäästu edendavate projektide abil. Eelistatud on Eesti–Norra koostööprojektid. Toetust antakse kolmes valdkonnas: tööstus ja rohetehnoloogiad, IKT ja tervisetehnoloogiad. IKT võib seejuures olla horisontaalne, tööstuse ja rohetehnoloogiate ning tervisetehnoloogiate valdkondi läbiv komponent.

Taotluste vastuvõtt on EASi iseteeninduskeskkonnas avatud kuni 31. märtsini. Toetust saavad taotleda Eestis registreeritud ettevõtted, projekti partnerina on oodatud Norra ettevõtted ja valdkondlikud võrgustikud (klastrid, ülikoolid, assotsiatsioonid jm). Toetus ühe projekti kohta on 200 000 – 700 000 eurot, tervisetehnoloogia puhul on toetuse ülempiir 1 250 000 eurot.

Programmi rahastatakse Norra finantsmehhanismide 2014 – 2021 vahenditest.

Lisainfo programmi kodulehelt www.eas.ee/norratoetus (eesti keeles) ja www.eas.ee/norwaygrants (inglise keeles).