Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.
11.12.2019Islandi väljak 1, 10114 Tallinn

Mis toimub Aafrikas ja kuidas meie saame omaltpoolt abikäe ulatada? Välisministeeriumis toimub 11. detsembril 2019 seminar "Eesti arengukoostöö vaade Aafrikale".

Viimastel aastatel on Aafrika kiire areng ja kasvav potentsiaal ning uued suured väljakutsed suurendanud Euroopa Liidu, ELi liikmesriikide, investorite ja kodanikuühiskonna huvi Aafrikas.

Ka Eesti arengukoostöö organisatsioonid ja erasektori ettevõtted on suurendanud oma kohalolekut Aafrikas. Sellega seoses on välisministeerium alustanud Aafrika strateegia väljatöötamist, mis keskendub poliitilisele, majanduslikule ja arengumõõtmele ning toetab Eesti tegevusi Aafrikas.

Välisministeerium on palunud Euroopa Arengupoliitika Juhtimise Keskusel (ECDPM), mis on üks Euroopa juhtivaid mõttekodasid eelkõige Aafrika ja arengukoostöö valdkonnas, analüüsida Aafrika arenguid ning Eesti võimalusi Aafrikas. Nimetatud raport saab olema sisendiks välisministeeriumi Aafrika strateegiale.

Seminari programm. Töökeeleks on inglise keel.

Osavõtu registreerimiseks palun saatke e-mailile: merily.kask@mfa.ee oma nimi. Välisministeeriumi välistel inimestel palun lisada oma asutus ja dokumendi number ning palume dokument kaasa võtta!