Vabandame, antud lehekülg ei toeta Internet Explorerit. Soovitame kasutada mõnda teist veebilehitsejat.

​Segakoor osales Austria koorifestivalil

ITL-i Segakoor naases tagasi Austria, Bad Ischli linnakeses 30. aprill-4. mai toimunud rahvusvaheliselt koorifestivalilt ja võistulaulmiselt. 
Rõõmustamiseks on jällegi põhjust, sest koori esinemist hinnati taaskord kõrgelt rahvusvahelise žürii poolt. Koor teenis hõbediplomid nii segakooride kui ka folkloori kategoorias. 

Festivali raames esineti avaliku kontserdiga imekaunis festivalilinnas ning segakoori laulukõla oli kuulda samuti W. A. Mozarti sünnilinnas Salzburgis. 
ITL Segakoorile oli see juba 3 rahvusvaheline koorifestival. Eelnevalt on osaletud Itaalias Veneetsias ja Hispaanias Calellas. 
Segakoori edukate saavutuste taga on dirigentide Paul Johannes Purga ja Rasmus Laksi tubli töö, kes on koorivankrit vedanud selle algusest peale. 

Stipendiumikonkurss 2015

30. september 2015

Stipendiumikonkursile laekunud avalduste põhjal otsustas 30. septembril 2015 MTÜ ITL Segakoor juhatus määrata noore dirigendi stipendiumi dirigent Rasmus Laksile. Stipendium kehtib perioodil oktoober 2015 kuni september 2016.

4. september 2015

MTÜ ITL Segakoor kuulutab välja stipendiumi konkursi ühele noorele dirigendile stipendiumi taotlemiseks ja määramiseks segakoorilaulu edendamisel ning ITL Segakoori loomingulise ja kunstilise taseme arendamisel hooajal oktoober 2015 kuni september 2016. Stipendiaadilt oodatakse suutlikust arendada segakoori hooajal edukalt esinema mõnel rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel. Konkursil osaleda soovijatel tuleb esitada hiljemalt 18. septembriks 2015 MTÜ ITL Segakoor juhatusele vabas vormis stipendiumi taotlus-avaldus koos koopiaga musikaalset haridustaset tõendavast dokumendist (diplomi koopia).

Stipendiumi taotlemise dokumendid tuleb saata e-posti aadressil segakoor@itl.ee. Stipendiumide määramise eeltingimusteks on, et noorel dirigendil on omandatud akadeemiline kraad koorijuhtimise erialal, eelnev praktiline kogemus ja muusikaalased teadmised ja oskused segakoori juhendamisel ja/või arendamisel ning tema ülikooli lõpetamisest ei tohi olla möödunud rohkem kui 5 aastat.Stipendiumi ei saa taotleda MTÜ ITL Segakoor asutajaliikmed. Stipendiumi määramine toimub vastavalt MTÜ ITL Segakoor juhatuse otsusele.
Stipendiaat kuulutatakse välja hiljemalt 30. septembril 2015.
Täiendav info mob +372 50 13 335 või segakoor@itl.ee.

ITL-i segakoor tähistas 5. sünnipäeva

ITL-i Segakoor pidas väärikalt oma esimest juubelit esinemisega 29. augustil 2015 Muinastulede ööde raames Viimsi vabaõhumuuseumis. Fotod Sander Ilvest, Postimees.

ITL-i segakoor võttis osa Hispaania laulufestivalist

ITL Segakoor osales mainekal rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel „Canta al Mar 2014“, mis toimus 22.-26. oktoobril 2014 Hispaanias, Calellas. Koor võistles seekord jazzi kategoorias ning meie esinemine hinnati hõbediplomi vääriliseks. Festivali raames andis koor heategevusliku kontserdi Calella vanadekodus „Casal de Fatima“, kus esitasime nii oma jazzi võistluskava kui ka tutvustasime Eesti muusikast Veljo Tormise rahvalaulude seadeid.

Stipendumikonkurss 2014

30. september 2014

Stipendiumikonkursile laekunud avalduste põhjal otsustas 30. septembril 2014 MTÜ ITL Segakoor juhatus määrata taaskord noore dirigendi stipendium dirigent Rasmus Laksile. Stipendium kehtib perioodi oktoober 2014 kuni september 2015.

29. august 2014

MTÜ ITL Segakoor kuulutab taaskord välja stipendiumi konkursi ühele noorele dirigendile stipendiumi taotlemiseks ja määramiseks segakoorilaulu edendamisel ning ITL Segakoori loomingulise ja kunstilise taseme hoidmiseks ja edasi arendamiseks hooajal oktoober 2014 kuni september 2015.

Konkursil osaleda soovijatel tuleb esitada hiljemalt 15. septembriks 2014 MTÜ ITL Segakoor juhatusele vabas vormis stipendiumi taotlus-avaldus koos koopiaga musikaalset haridustaset tõendavast dokumendist (diplomi koopia). Stipendiumi taotlemise dokumendid tuleb saata e-posti aadressil segakoor@itl.ee.

Stipendiumide määramise eeltingimusteks on, et noorel dirigendil on omandatud akadeemiline kraad koorijuhtimise erialal, eelnev praktiline kogemus ja muusikaalased teadmised ja oskused segakoori juhendamisel ja/või arendamisel ning tema ülikooli lõpetamisest ei tohi olla möödunud rohkem kui 3 aastat. Stipendiumi ei saa taotleda MTÜ ITL Segakoor asutajaliikmed.
Stipendiumi määramine toimub vastavalt MTÜ ITL Segakoor juhatuse otsusele.
Stipendiaat kuulutatakse välja hiljemalt 30. september 2014.
Täiendav info mob 50 13 335 või segakoor@itl.ee.

Segakoor osaleb laulu- ja tantsupeol

ITL Segakoor läbis edukalt laulupeo eelproovid ja ettelaulmised ning sai  Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA-lt ametliku akrediteeringu osaleda selle aasta suvel toimuval laulu- ja tantsupeol segakooride kategoorias. Koori aitasid laulupeole dirigendid Paul-Johannes Purga ja Rasmus Laks.
Lisaks osaleb ITL Segakoori lauljatest koosnev jalgratturite seltskond tuletoojatena Laulu- ja Tantsupeo TuleTulemisele 2014 etapil, mis kulgeb 4. juulil marsruudil  Lauluväljak–> Ernesaksa-Toomi kodud–> President–>  laulupeo kivi –> Estonia teater.
ITL Segakoor kutsub kõiki kaasa elama omadele nii tuletulemisel kui kindlasti rongkäigus ning loomulikult osalema Eesti suurima rahvuspeol!

Laulu- ja tantsupidu toimub 04.-06. juulil vt lisaks.

ITL-i segakoor osales edukalt rahvusvahelisel koorifestivalil

2013. aasta kevadel võttis ITL Segakoor edukalt osa Itaalias toimunud rahvusvahelisest koorifestivalist “Venezia in Musica“ ja võistulaulmisest segakooride ja folkloori kategooriates, milles mõlemas hinnati koori esinemistulemust kulddiplomi väärilisteks. Saavutatud tulemusega tagas koor endale automaatse õiguse järgmise viie aasta jooksul osaleda ülemaailmsetel koorimängudel (world choir games). 

Sama koorifestivali raames andis koor lisaks avaliku tasuta vabaõhukontserdi Veneetsias, kus tutvustasime kohalikele ja turistidele eelkõige Veljo Tormise loomingut ja Eesti rahvalaulu erinevaid seadeid ning muulhulgas demonstreerisime Eesti erinevate paikkondade rahvarõivaid.