IKT klastril valmisid e-riigi lahenduste demokeskkonda tutvustavad videod

26. juuni 2020

Demovideote keskkond. Eesti IKT klaster on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) osana tegutsenud üle 10 aasta, eesmärk on pakkuda tuge ettevõtetele äri arendamiseks. Klastri üks olulisi fookusi on olnud Eesti kui IKT päritolumaa tuntuse tõstmine. „Meie tõhusate e-riigi lahenduste eduloo rääkimisest huvitatud osapooli on arvukalt, näiteks välisministeerium, saatkonnad, aukonsulid,

Eesti IKT klaster on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) osana tegutsenud üle 10 aasta, eesmärk on pakkuda tuge ettevõtetele äri arendamiseks. Klastri üks olulisi fookusi on olnud Eesti kui IKT päritolumaa tuntuse tõstmine.

„Meie tõhusate e-riigi lahenduste eduloo rääkimisest huvitatud osapooli on arvukalt, näiteks välisministeerium, saatkonnad, aukonsulid, e-Eesti Esitluskeskus, ettevõtted, riigiametnikud ehk kõik, kes tahavad Eesti e-riigist rääkida ja seda näidata välistele kuulajatele,“ lisab Põld. „Arendasime koostöös oma partneriettevõtetega juba varem loodud veebilehele e-Estoniax praktiliste demolahenduste keskkonna, kuhu lisatud videod võimaldavad näidata integreeritult, kuidas digilahendused töötavad ja nii kodanike, ettevõtjate kui ka avaliku sektori esindajate elu lihtsamaks teevad.“

„Eestit tuntakse eduka digiriigina rahvusvahelisel tasandil hästi, kuid tihti küsitakse meie välisesindustelt näha, kuidas e-riik ikkagi praktikas ja just kodaniku vaatest toimib,“ lisab välisministeeriumi digiküsimuste erivolitustega diplomaatiline esindaja Tõnis Nirk. „Eesti IKT klastri e-riigi lahenduste demovideod saavad olema suurepäraseks täienduseks nii meie diplomaatide kui ka kindlasti kõigi teiste Eesti loo rääkijate digitööriistakastis.“ Nirgi sõnul aitavad värskelt valminud demovideod toetada partnerriikide digitaalset arengut ja e-riigi ülesehitamist, mis on Eesti arengukoostöö üks olulisemaid prioriteetvaldkondi.

Ingliskeelsed demovideod on loodud kodaniku vaatenurgast lihtsustatud kujul ehk päris e-kooli lahenduse asemel näidatakse lihtsamate andmetega versiooni. Doris Põllu sõnul saab selliste nn tükkidena huvilistele näidata, milliseid lahendusi oleks võimalik ka teistes riikides kasutusele võtta ning kuidas erinevaid süsteeme on võimalik omavahel ühendada. „Kuna kõikides riikides pole võimalik meie e-riigi lahendusi reaalajas esitleda, siis praegu valminud demokeskkond ja selle baasil loodud videod aitavad näitlikustada erinevate süsteemide omavahelist suhtlust, aga ka seda, mis mingi lahenduse taustal toimub. „Väike siseturg sunnibki IKT-ettevõtteid kasvama välisturgudel. Kohtusüsteem, kodanikuportaal koos teenustega või piiriületuse järjekorra süsteem on mõned näited, mille Eesti ettevõtted on arendanud teistes riikides.“

Demovideote keskkonna loomist rahastas välisministeerium arengukoostöö projekti raames.