ITL Segakoor

Prindi

 


ITL segakoor asutati 25.08.2010 ning koor tegutseb MTÜ ITL Segakoor nime all. Koori liikmeskonda kuuluvad peamiselt Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) ettevõtete laulu- ja muusikahuvilised, samas on segakoori teretulnud kõik teised laulmisest huvitatud isikud.
Kooriliikmetele võimaldatakse osa võtta lauluproovidest ja laululaagritest, saada osa hääleseadest, noodiõppest ja ühingu poolt korraldatud koorilaulu ja vokaalse enesetäiendusvõimalustest professionaalsete dirigentide eestvedamisel. Segakooris laulab hetkel ligikaudu 40 lauljat.

Segakoori peadirigendiks on Paul-Johannes Purga. 2016 aasta koori noore dirigendi stipendiumikonkursi võitis dirigent Rasmus Laks. Rasmus on toonud koori nooruslikku mõtlemist, positiivset energiat ning toetab igati koori arengut. Alates 2016. aastast on koori häälte eest hoolt kandnud hääleseadjana Gerli Arras. Segakooril on aidanud liikumist ja tantsusamme seada tantsupedagoog Märt Agu.

Segakoori esimene lavaline ülesastumine toimus 2010. aasta oktoobris innovatsioonikonverentsil „Visioonist Lahenduseni“. Nüüdseks on avalikult ja peamiselt heategevuslikult esinetud Rakvere Punklaulupeol ja suvelaulupeol, Nõva Etnojämmil, Keila kirikutes ja kultuurimajas, Tallinna laululaval, Hopneri majas ja kohvikutes, IT Kolledži avaaktustel, ITL ja erinevate firmade või muudel pidulikel sündmustel ja sadamates, lennujaamades, vanadekodus ning muudes erinevates avalikes kohtades. 

ITL Segakoori repertuaaris on esindatud nii koorilaulu klassikud nagu Läte, Hermann, Tormis, kui Ellington ja Gershwin jt, aga leitakse aega ka kaasaegsetele heliloojatele Ehala, Tüür, Sisask, Uusberg ja paljud teised. 

Kui Sind huvitab rohkem ITL Segakoori tegevus või tulevikuplaanid, siis võta julgesti meiega ühendust segakoor@itl.ee.

2017. aasta mais andis koor koos segakooriga "Cantica" Soomest tasuta avaliku kevadkontserdi EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus ja samuti esineti Rannarahva Muuseumis Viimsis. Augustis esines koor koos Kaire Vilgatsiga Kaarma Öölaulupeol (pildigalerii Saarte Hääl veebiväljaandes). Selle aasta üheks suuremaks väljakutseks ja peaeesmärgiks on segakoor seadnud sihi võtta edukalt osa Lissabonis, Portugalis 15.-18.09.2017 toimuvast rahvusvahelisest kooriüritusest-workshopist, mille nimel koor aktiivselt hetkel harjutab. 

2016. aasta aprillis andis koor koos Naiskooriga "Noodimurjad" tasuta avaliku kevadkontserdi EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Mais osales segakoor mainekal rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel, mis toimus Austrias, Bad Ishlis. Koor võistles segakooride ja folkloori kategoorias ning esinemine hinnati mõlemas kategoorias kõrge hõbediplomi vääriliseks.
ITL Segakoor osales 20. augustil Eesti 25. Taasiseseisvumispäevale pühendatud viiendal Vaba Rahva Laulu
suurejoonelisel isamaalisel kontserdil Keila Lauluväljakul koos teiste kooridega üle Eesti. 
Kindlasti saab ITL Segakoori laulu veel sel aastal kuulda jõulukuul.

2015. aastal on segakoor osalenud Popkooride peol Tartus, III Punklaulupeol Rakveres ning esinenud IT Kolledži avaaktusel. Augustis tähistas koor oma esimest juubelit - 5. sünnipäeva esinemisega Muinastulede ööl Viimsi vabaõhumuuseumis, mis sai kajastust ka Postimehe veebiväljaandes. Aasta lõpus 19. detsembril andis koor koos Vanalinna Segakooriga tasuta avaliku jõulukontserdi EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

2014. aasta suvel osales segakoor Tallinna Lauluväljakul toimunud UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja kantud XXVI Üldlaulupeol „Aja puudutus - Puudutuse aeg“, olles eelnevalt läbinud väljakutseid pakkuvad ettelaulmised. Koori ratturitest seltskond aitas viia suurele peole laulu- ja tantsupeo tuld.
Sügisel osales segakoor mainekal rahvusvahelisel koorifestivalil ja võistulaulmisel „Canta al Mar 2014“, mis toimus Hispaanias, Calellas. Koor võistles jazzi kategoorias ning koori esinemine hinnati hõbediplomi vääriliseks. Traditsiooniliselt annab koor jõulukontserte – 2014. aasta detsembris toimusid tasuta, avalikud ja heategevuslikud kontserdid Keila kirikus ja Tallinnas Hopneri majas.

2013. aasta kevadel võttis ITL Segakoor edukalt osa Itaalias toimunud rahvusvahelisest koorifestivalist "Venezia in Musica“ ja võistulaulmisest segakooride ja folkloori kategooriates, milles mõlemas hinnati koori esinemistulemust kulddiplomi väärilisteks. Saavutatud tulemusega tagas koor endale automaatse õiguse järgmise viie aasta jooksul osaleda ülemaailmsetel koorimängudel (world choir games).